Napísali o súťaži

Účastníci medzinárodného tábora v Nemecku nám napísali:


Textbox Section

Bolo úžasné spoznať ľudí rôznych národností, nové miesta, zúčastniť sa do detailov prepracovaných prednášok.

Keď si odmyslím nemeckú kuchyňu, tento týždeň nemal chybu. Moje očakávania a konečný dojem sa líšia asi ako noc a deň, veľmi som si to užila.

Najviac ma bavila prednáška „Impossible objects”, kde sme vytvárali očné klamy v zrkadle so sliepočkami.

Možnosť nenútene sa socializovať s ľuďmi s viacerých krajín formou športu a oddychových aktivít bola super.

Z tábora som si odniesla 12 litrov fanty, sušenú klobásku, mokré oblečenie, pekné klokanovské tričko a nové logické hry.

Polnočný výlet k jazeru bol super.

 

Niektoré prednášky sa mi zdali dosť ťažké, nie všetko som chápal. Ale nevadí. Najviac ma zaujala „Mathematics in finance”.

Spoznal som nových skvelých ľudí, naučil sa užitočné veci z matematiky a oddýchol si od bežného života.

Spoznal som kúsok Nemecka, Berlín a mladých ľudí z celej Európy.

Všetky prednášky boli top. Za špeciálnu zmienku stojí prednáška „Curve Stitching”, ktorá končila tým, že sme si vyšili svoj vlastný obrázok.

Prekonalo to všetky moje očakávania.

Naučila som sa nové kartové hry, základné holandské frázy a našla som nové priateľstvá :-).

 

Klokan je u nás veľká udalosť. Žiaci ma už od septembra bombardujú otázkami, kedy bude. Ôsmaci boli tento rok nadšení z úloh.

Mgr. Michaela Kutelyová
ZŠ s MŠ Štefana Žáryho, Poniky

 

Úlohy sú krásne spracované, vidíme prepojenie matematiky v bežnom živote, čo si žiaci nie vždy vedia predstaviť.

Ing. Monika Komárová
Kat. stredná pedagogická škola, Košice

Textbox Section

Chodím každý rok, nie pre cenu, ale aby som sa zlepšila. Matematika mi už ide super.

klokanistka

 

Deťom sa veľmi páčili zaujímavé úlohy, ktoré mali primeranú náročnosť. Vyhovuje im forma testu, je to skvelá príprava na Testovanie. Úlohy podporujú logické myslenie.

pani učiteľka Vojáčková
Základná škola, Spojová, Banská Bystrica

Textbox Section

Výhody súťaže vidím v tom, že sa do nej môže zapojiť každý, nielen jednotkár či dvojkár. Nájdu sa tam totiž úlohy, ktoré vyžadujú „zdravý sedliacky rozum” a nie nadrilované vzorce a postupy.

Mgr. Zdenka Jeremiašová
ZŠ, Lesnícka, Prešov

 

Výhercovia ONLINE TRÉNINGU na klokanovskej stránke nám napísali:


Textbox Section
Textbox Section

Ahoj, volám sa Paťka Árendášová, ďakujem za darček, teším sa. Online tréning som riešila aj minulý rok a dostala som peknú hru Kráľovské rošády. Bola som aj na Klokanovi v škole, už štvrtýkrát, ale tento rok sa mi veľmi nedarilo. Mám iba 62 bodov, podľa predbežných výsledkov z tvojej stránky. Nabudúce to skúsim znova. Predtým som mala vždy viac a zakaždým som bola aj školská šampiónka. Chodím do štvrtej triedy na ZŠ Saratovská 43 Levice.

Ahoj Klokan, jupííí jupííí, som sa veeeľmi potešil Volám sa Martin Majerčák, chodím na ZŠ Martinská 20, Žilina do V.B triedy. Moja prezývka v online tréningu bola Laval. Tréning sa mi páčil. Bol som aj na ostrom Klokanovi, ale doma som si všimol, že som urobil nejaké chyby. Aj môj brat bol, volá sa Patrik a je druhák, minulý rok mal 100 % a bol šampión školy. Len tento rok mu to tak nevyšlo, má tam chyby a bol smutný, že mal skoro všetky príklady rovnaké ako tretiaci. Tak sa cíti v nevýhode. Inak sa nám súťaž páčila a radi sa zúčastnime aj o rok.

Dobrý deň, chodím na Gymnázium Alejová 1 v Košiciach do sekundy. Klokana riešim pravidelne od druhého ročníka, dvakrát som bola šampiónom školy, ale na gymnáziu sa mi to možno podarí až vo vyšších ročníkoch. Aj tento rok som riešila Klokana, úlohy sa mi veľmi páčili, len vďaka mojej nepozornosti som pokazila 3 úlohy. Prajem pekné opravovanie klokanovských testov.

 

Ahoj, volám sa Simča, chodím na osemročné Gymnázium Angely Merici v Trnave do prímy. Veľmi sa teším, že som vyhrala v online tréningu, pretože tento rok som sa nezúčastnila súťaže Matematický klokan, nakoľko naša škola sa nezapojila. Mám rada matematiku, riešim aj Maksa a vždy sa teším, keď mám správne výsledky. Určite si vyskúšam aj tohtoročného Klokana. Minulé roky som súťažila a celkom úspešne. Veľmi rada súťažím, lebo je to zábavné.

Ahoj, volám sa Barbora Steinhüblová, chodím do sekundy na Gymnáziu Karola Štúra v Modre. Mám veľmi rada matematiku a zúčastňujem sa na všetkých matematických súťažiach. Riešila som aj Klokana a úlohy sa mi veľmi páčili, aj keď som mala dve úlohy zle, ale získala som 110 bodov zo 120 takže sa teším. Veľmi sa teším aj na darček, ktorý mi pošlete a dúfam že sa aj v Klokanovi umiestnim dobre.

Ahoj, volám sa Oliver Dufranc a chodím do 3.A triedy na ZŠMH Podjavorinskej 1, Bratislava. Matika nie je v škole môj najobľúbenejší predmet, ale riešiť Maksíka a Matematického klokana (tréningového aj ostrého) je zábava. Ten tohtoročný bol pre nás tretiakov tak akurát, ale myslím si, že druháci to mali dosť ťažké a štvrtáci zasa celkom ľahké. Na pekný darček sa teší Puky

 

Chcem Vám zaželať krásne 20. výročie matematického klokana :) Ste najlepšia matematická olympiáda na svete. Každý rok sa k Vám zapojím. Dúfam, že ostanete najlepšími ešte dalších 20 rokov! Prajem pekný deň a všetko najlepšie!

Súťažiaca Nina :)

Matematický klokan je najžiadanejšia súťaž na našej škole. O jej kvalite svedčí narastajúci počet záujemcov. Úlohy sú výborné, pomáhajú nám v rozvíjaní logického myslenia a žiaci sú nútení čítať s porozumením.
Atmosféra po súťaži je úžasná, každý chce vedieť ako to urobil kamarát, spolužiak.
Klokaníme celý deň!

Mária Guffová
Základná škola, G. Haina, Levoča

Ďakujem za podnetné a inšpirujúce nápady, ktoré rada využijem na zatraktívnenie hodín matematiky.
Súťaž je dobrou príležitosťou overiť svoje matematické myslenie aj pre žiakov, ktorým "počítanie až tak nejde".

Mária Hronská
Základná škola, Hutnícka 16, Spišská Nová Ves

Posledné úlohy v testoch boli z hľadiska logiky aj predstavivosti pre deti náročnejšie. Ale myslím, že týmto smerom by sa mala uberať matematika aj v školách.

Martina Sedláková
Spojená škola sv. Františka z Assisi, Bratislava

Textbox Section
 

Klokanka má každý rád, je to aj môj kamarát.
Počítam s ním úlohy, niekedy aj do školy.
Počítam ho doma veľa,
už som rýchly ako strela
Matematik Klokan, je výborný skokan.
Skáče z úlohy, rovno do školy.
Do školy, do našej, príde aj do vašej!
Rád rozdáva aj dary,
aby sme z toho radosť mali

prvák Jožko

 

Súťaž motivuje deti v prekonávaní samých seba, nie je to len o matematike. Na hodinách tieto typy úloh napomáhajú logickému mysleniu.

Veronika Adamová
Cirkevná ZŠ Narnia

Textbox Section

Klokanovské úlohy sú veľmi zaujímavé, rôznorodé, oceňujem ich kvalitu aj celkovú organizáciu a spoluprácu.

Hana Hlinková
Základná škola, Kollárova, Svätý Jur

 

Súťaž núti žiakov čítať s porozumením a viac premýšľať nad úlohami. Dokonca si ju chcú vyskúšať aj žiaci nie veľmi nadaní na matematiku.

Zuzana Kubošová
Základná škola s MŠ, Dlhá nad Oravou

Textbox Section

Klokan rozvíja logické myslenie, učí žiakov pracovať samostatne s testami. Pripravuje ich na ďalšie štúdium.

Anna Slezáková
Základná škola s MŠ, Slovenský Grob

 

 

Klokana som riešila, lebo to bolo akčné. Ešte akčnejšie bolo rozprávať sa po testoch o riešeniach a netrpezlivo čakať na výsledky. Ten pocit sa mi vrátil, keď som sa pred pár dňami spoznala s novými ľuďmi z Rakúska a Poľska. Boli u nás na návšteve. Mala som na sebe klokanovské tričko, ktoré si aj po 13-tich rokoch stále opatrujem. Keď ho uvideli, hneď vedeli, o čo ide. S neznámymi ľuďmi sme si tak pri jednom stole boli podobne blízko ako so spolužiakmi kedysi v jednej triede. Určite Klokana vyskúšajte, nie je to totiž len o matematike. Je to o výzvach, o nových kamarátoch, je to o tom nechať sa prekvapiť.

Martina Šimkovičová (27)
je autorkou klokanovských diplomov. Venuje sa výtvarnému umeniu a fotografii.

 

Na Klokana som sa vždy tešila, lebo to bolo nielen o matematike, akú poznáme všetci zo školy. Je to o zábave a využívaní školských vedomostí iným spôsobom a o logickom rozmýšľaní. Myslím si, že všetko toto mi teraz uľahčuje štúdium architektúry na STU v Bratislave, ale i iné aktivity, ktorým sa venujem.

Katarína Karásková (21)

 
Textbox Section

Na Klokana som sa vždy tešil, bola to veľmi príjemná a netradičná súťaž, keďže pri riešení nešlo len o matematickú zručnosť. Príkladov bolo vždy veľa, a tým pádom bolo dôležité vedieť rýchlo a bezchybne pochopiť text. Je to zručnosť, za ktorú som vo svojom ďalšom štúdiu bol veľmi vďačný. Navyše, rýchle počítanie sa neskôr človeku zíde aj pri pracovných pohovoroch do zamestnania, napríklad pri uchádzaní sa o prácu v softvérových spoločnostiach alebo bankách

Pavol Guričan (22)
vyštudoval University of Cambridge, má titul MMAth, čo je Master of Mathematik. Teraz si robí doktorát na EPFL - Ecole Polytechnique Federale de Lausanne, kde aj učí.

Textbox Section
 

Na strednej škole som sa rada zapájala do rôznych matematických súťaží. Jednou z nich bol aj Klokan. Dnes študujem na vysokej škole v Škótsku a okrem matematiky sa venujem aj informatike. Klokana úprimne odporúčam všetkým, ktorí majú chuť vyskúšať si netradičné matematické úlohy.

Tatiana Matejovičová (21)

 

Klokan mi v detstve zdvihol chuť do matematiky, čo sa neskôr prejavilo aj pri výbere mojich predmetov na strednej i vysokej škole. Vďaka nemu som si mohol otestovať, ako na tom som v porovnaní s inými žiakmi zo Slovenska. Klokan nás so spolužiakmi motivoval tromfnúť sa navzájom. Všetci riešili Klokana, tak prečo nie aj ja? Bol to pre mňa super spôsob, ako si ozvláštniť klasickú školskú matiku a tiež to bola možnosť uliať sa z vyučovania.

Matej Hamaš (22)
je absolventom bakalárskeho štúdia University of Cambridge.
Momentálne študuje ETH
na University of Zurich.

Textbox Section
 

Klokan ma naučil ako zvládať matematické úlohy v časovom strese nielen rýchlo, ale aj precízne a ako si v závere skontrolovať svoju prácu. Riešila som Klokana, pretože ma to veľmi bavilo, vždy som sa tešila aj na výsledky, či som prekonala ten svoj z minulého roku. Je to super súťaž na to, aby si človek zistil, čo mu ide a na čom by mal popracovať. V triede sme mali každý rok malú súťaž o to, kto dostane najlepší diplom – čiže kto bude mať najlepšie skóre. Jeden rok som to vyhrala ja a bol to úžasný pocit.

Zuzana Hamašová (19)
je študentkou chémie
na University City of London.