Martina Šimkovičová

Martina Šimkovičová

Momentálne študujem na VŠVU v Bratislave – výtvarné umenie, v tomto roku končím doktorandské štúdium. Tiež študujem aj vo Viedni na Akademie der bildenden. Momentálne som na pracovnej stáži v Amsterdame, na marketingovom oddelení Muziekgebouw aan’t IJ, čo je súčasná koncertná hala a akustikou patrí medzi najlepšie na svete. Fotím koncerty, portréty hudobníkov a kadečo, čo treba pre marketingové oddelenie.

Čo mi spôsobilo veľkú radosť?

Moja diplomová práca získala cenu rektora a na jej základe som získala štipendium mesta Bratislavy za projekt „Pressburg“. No a úplne čerstvé – udelili mi štipendium Ernsta Macha na dokončenie teoretickej dizertačnej práce, budem to robiť v Knoll Galerie vo Viedni.

Prečo si riešila Klokana?

Klokana som riešila, lebo to bolo akčné. Ešte akčnejšie bolo rozprávať sa po testoch o riešeniach a netrpezlivo čakať na výsledky. Ten pocit sa mi vrátil, keď som sa pred pár dňami spoznala s novými ľuďmi z Rakúska a Poľska. Boli u nás na návšteve. Mala som na sebe klokanovské tričko, ktoré si aj po 13-tich rokoch stále opatrujem. Keď ho uvideli, hneď vedeli, o čo ide. S neznámymi ľuďmi sme si tak pri jednom stole boli podobne blízko ako so spolužiakmi kedysi v jednej triede. Určite Klokana vyskúšajte, nie je to totiž len o matematike. Je to o výzvach, o nových kamarátoch, je to o tom nechať sa prekvapiť.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top