Zuzana Burjanová

Volám sa Zuzka a Klokana som riešila od malička – sme doma tak trochu klokania rodina, rodičia sa podieľali na organizovaní súťaže na Slovensku, takže moja účasť bola vždy jasná 🙂

Doteraz mám rada hry a súťaže, v ktorých si môžem trošku potrápiť hlavu a vyskúšať, čo viem. S kamarátmi pravidelne chodím na šifrovačky (hry, kde tím odhalí polohu ďalšieho stanovišťa, až keď vylúšti šifru) a s rodinou sme si zase obľúbili escape room. Okrem toho mám rada prírodu, knižky a spievanie s gitarou aj v zbore.

Matematika ma držala od detstva, študovala som na matematickom gymnáziu Grösslingová v Bratislave a potom na bratislavskom Matfyze. Od kariéry matematičky som sa síce odklonila, pracujem ako učiteľka angličtiny na súkromnej základnej škole Felix v Bratislave, ale je mi stále srdcu blízka a ktovie, možno raz budem učiť okrem angličtiny aj matiku. Klokanovskej matike som však zostala verná. Už niekoľko rokov sa podieľam na príprave a recenzii súťažných úloh.

Súťaženie v Klokanovi si pamätám ako zábavnú výzvu, na ktorú som sa každý rok tešila. Nebolo to také náročné ako matematické olympiády, úlohy boli často netradičné a vtipné. Navyše bolo fajn môcť sa porovnať s deťmi na celom Slovensku – dobré umiestnenie som si o to viac cenila.
Na Klokana rada spomínam a som rada, že aj po toľkých rokoch súťaž stále existuje a má toľko účastníkov 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top