Simona Poráčová

Ahojte všetci! Volám sa Simona a práve končím štúdium na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského v odbore sociálna práca, kde sa zameriavam na sociálnu politiku, konkrétne na oblasť politiky zamestnanosti. K mojim záľubám patrí kynológia a keďže mám doma aj štyroch psov, tak sa pravidelne zúčastňujeme rôznych súťaží.
So súťažou KLOKAN som sa prvýkrát stretla ešte na základnej škole. Nezabudnem, ako nám prišla pani učiteľka predstaviť túto súťaž a hromadne sme jej skoro celá trieda s nadšením oznámili, že sa jej určite chceme zúčastniť. Potom sme už len netrpezlivo čakali na ten deň, kedy ho budeme môcť riešiť. Pri tejto súťaží som zistila, že matematika nemusí byť len strašiakom.
Moja cesta neskôr smerovala na obchodnú akadémiu Hrobákova v Bratislave, kde bolo matematiky celkom dosť a pri náročnejších príkladoch som si vždy predstavila hopkajúceho klokana na mojom zošite. Preto určite neváhajte a zapojte sa aj vy do tejto súťaže, podľa mňa neoľutujete. Či už budeš riešiť „klokanka“ alebo „klokana“, tak sa zabavíš a zároveň môžeš získať pekné ceny.
Avšak moja cesta s Klokanom na základnej škole ani zďaleka nekončila. Pri nástupe na vysokú školu sa stala táto súťaž mojou súčasťou a už päť rokov prechádza pravidelne mojimi rukami – či už pri balení testov na odoslanie žiakom, ale i pri ich opätovnom prijatí, rozbalení a príprave na vyhodnotenie. Rovnako som mala možnosť byť aj na fotkách s cenami pre úspešných riešiteľov tejto súťaže.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Scroll to top