Attila Tóth

Ahojte, ja som Attila.
Tento rok oslavuje Klokan na Slovensku 20 rokov. Pamätám si, ako za nami prišla pani učiteľka, že je tu jedna matematická súťaž, ktorá je nová a môžeme sa do nej prihlásiť. Mal som v tom čase trinásť rokov, puberta so mnou začínala plieskať, ale keďže som mal matematiku rád, vypýtal som si od rodičov štartovné a prihlásil sa do súťaže.
Keď som prvýkrát uvidel úlohy, pochopil som, že matematika nemusí za každých okolností štekať a hrýzť! Do súťaže som sa zapojil celkovo asi trikrát.
Po strednej škole som sa matematike trochu vzdialil, pretože som začal študovať geografiu na univerzite. Ale aj tam jej bolo prekvapujúco dosť. Vedomosti zo strednej školy som skvele zužitkoval na štatistike.
Po skončení štúdia som sa s Matematickým klokanom opäť stretol veľmi nečakane, ale o to intenzívnejšie. Mám tú česť, že sa už osem rokov môžem podieľať na organizovaní súťaže, a to dokonca veľmi zásadným spôsobom! Každoročne mám na starosti to, aby sa k vám dostali plagáty, letáky, neskôr zadania, výsledky a nakoniec diplomy s cenami.
Táto práca ma baví a aj vďaka tomu, že som matematike nedal pri prvých ťažkostiach červenú kartu, môžem každoročne robiť vám súťažiacim radosť a to je pre mňa to najdôležitejšie.
Je to ako keby som Klokana riešil s vami na škole. Užite si s ním veľa zábavy!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Scroll to top