Máme malý sklad

Je celý zaplnený tričkami, ceruzkami, perami, diplomami. Začíname nimi plniť zásielky, ktoré poputujú do škôl.

Tlačiareň-sklad-pošta-škola

Takúto cestu absolvovali tisíce klokanovských testov. Väčšina z nich je teraz na trase pošta-škola. Tešíme sa, ako v nich budete listovať vy, naši milí klokanisti :-).

Tešíme sa z nových úloh

Testy, ktoré budete riešiť v apríli, sme včera poslali rýchlopoštou do tlačiarne. Veríme, že v nich tlačiarenskí škriatkovia nenarobia šarapatu. Možno sa aj niečo naučia :-).

Užívajte prázdniny

Či už sa budete lyžovať, sánkovať, kúpať, čítať si, alebo nebudete robiť nič. Všetkým prajem veľa oddychu a pohody.

Štartujeme

Je to tu. Na školy putovali plagáty, letáky a všetky dôležité informácie o tohtoročnej súťaži. Súťažiť môže každý od prvákov po maturantov, len prvákom nachystáme trochu iné úlohy ako maturantom :-).

KSF už pripravuje nový ročník súťaže

V belgických Antverpách sa v novembri uskutočnilo stretnutie národných organizátorov súťaže. Časť účastníkov bola priamo na mieste, časť sa pripájala online. Vyzeralo to možno podobne ako vyučovanie na vašich školách. Nikoho sme však neodhalili v pyžame, hoci online pripojení účastníci boli od Ameriky cez Afriku až po Hong Kong. Niektorí mali v čase mítingu šesť hodín ráno, niektorí […]

Už vám chystám ceny

Podľa pravidiel súťaže, každý súťažiaci, aj keď sa mu nepodarilo zaradiť medzi najúspešnejších, získava malý darček – ceruzku. Komu sa podarilo prebojovať medzi 10 % najúspešnejších, získa aj niektorý z darčekov na obrázku. Ešte chystám aj žrebovanie o 5 mobilov. Ale o tom viac prezradím až neskôr.

Ktorý diplom si získal?

To závisí od toho, ako sa ti v súťaži darilo. Kto sa zaradil medzi 20 % najúspešnejších riešiteľov dostane diplom úspešného riešiteľa. Najúspešnejší riešiteľ každej školy dostane diplom školského šampióna, ostatní dostanú účastnícky diplom.

Dobojované

Vy to máte úspešne za sebou, u nás sa pracuje o dušu. Rozbaľujeme, skenujeme, rozpoznávame, vyhodnocujeme. Aby ste si 12. mája mohli pozrieť prvé výsledky. Ja som držal palce vám, teraz držte vy mne, aby som to všetko stihol. Už vyberám aj ceny. Máte sa na čo tešiť.

V pondelok to vypukne

Tento rok som sa veľmi bál, že pandémia zabráni slovenským žiakom súťažiť. Ale dobrá vec sa podarila a od pondelka 19. 4. do piatku 23. 4. klokaníme. Niektorí v škole, niektorí z domu online. Tento rok sa nebudem môcť ísť na vás pozrieť, ako som chodieval po minulé roky. Ale palce vám budem držať o […]